O belediye başkanı serbest bırakıldı

Tokat Cumhuriyet Başsavcılığı tarafınca Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik yürütülen tahkikat kapsamında gözaltına alınan Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım, Belediye Başkan Yardımcısı Bülent Uzun ile belediye personellerinden Muhammet Sinan Ufak ile Ahmet Çetinkaya gece saatlerinde emniyetteki işlemlerinin peşinden, Kürşat Bolulu ile Bülent Aydın ise savcılıkta ifadesi alındıktan sonrasında özgür bırakıldı. Tokat Devlet Hastanesi'nde sıhhat kontrolünden geçirildikten sonrasında Başkan Yıldırım ile Başkan Yardımcısı Uzun basın mensuplarına açıklamalarda bulunmuş oldu. "3-5 adet şerefsizin yüzünden…"
Başkan Yardımcısı Uzun, tepkisini dile getirerek, “3-5 adet şerefsizin yüzünden benim benzer biçimde MGV’lerde yetişmiş Ulusal Görüş çizgisinden hiç bir vakit uzaklaşmamış, hep o davanın elemanı olmuş hep o davanın askeri olmuş erkek bugün hayatında ilk kez gözetimde kaldı. Onları Tanrı'a havale ediyorum” dedi.Başkan Yıldırım ise yaşananları değerlendirerek, “Bizler milletimizin Başkomutanımızın, Cumhurbaşkanımızın daima hizmetindeyiz. Bizi bu yoldan ayıracak tek güç ilkin Tanrı, sonrasında millettir. Bunu bugün de gördük. Beni en iyi tanıdığı olan buradaki basın camiasıdır. Ayrıntılı açıklamaları gelecek günlerde avukatım yahut basın gösterim bürosu aracılığı ile yapacağım” dedi.
"155’e kendisini bilmez birisinin icra ettiği ihbarla belediye başkanı apar topar gözaltına alınmaması gerekiyor"
Basın personellerinin sorularını yanıtlayan Başkan Yıldırım şunları söylemiş oldu: “İsmi belli olan bir birey ile alakalı geçmişte bir kabahat duyurumuz vardı. Şu anda mahkemelik olduğumuz bir birey 155’e yaptığı suç duyurusu dikkate alınarak gözaltı işlemi yapılmış oldu bizlere. Fakat gerçeklerin üstü hiç bir vakit kapatılmıyor. Buradan ihtiyaç duyulan dersi devletimizin çıkarması lazım. 155’e kendisini bilmez birisinin icra ettiği ihbarla belediye başkanı apar topar gözaltına alınmaması gerekiyor. Fakat maalesef bu dönemi yaşadık. İnşallah bundan sonraki süreçten sonrasında yaşanmaz."

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir