FETÖ’den katalog evlilik!

FETÖ için çalışan 'ablaları' ilk başlarda seçimlerde kapı kapı dolaşıp "AK Parti'ye oy vermeyin" propagandası yaparken gördük. Peşinden Vakit gazetesine kayyum atandığında protesto eylemlerinde sahneye çıktılar. Cumhuriyet'in "Başörtülü bacılar yerlerde", Sözcü'nün "AK Parti iktidarında başörtülü bayanları yerde sürüklediler" manşetlerine araç-gereç çıkararak görevlerini yaptılar. Peki kim bu ablalar? Emirleri kimden alıyorlar?

HİMMET GÖREVİ ABLALARDA…

Gülen Tahsil Inceleme Vakfı'nda bir devre çalışan sadece 17-25 Aralık sırasındaki itirazları sebebiyle bütün görevlerinden alınan Umut Akdemir, "Bayan hizmeti 90'larda başladı. Tahminimce rakamları 73 bin. 15 Temmuz darbe girişiminin peşinden idareyi bayanlara devredebilirler. Şu sebeple kamufle olmaları basit. Erkekler deşifre oldukları yahut takip edildikleri için himmet trafiğini ablalar devraldı" dedi. İşte FETÖ ablalarının gizli saklı teşkilatı:
YÜZLERCE İŞ YERİ…

Daha öncesinde bayan dernekleri ve kermesler yoluyla örgüte para toplayan ablalar, deşifre olunca önlem alıp işyerleri açarak buralarda toplanmaya başladı. Açtıkları işyerlerine satın alan benzer biçimde gelen ablalar, topladıkları yahut kendilerine düşen himmet miktarını buradaki dükkân sahibi ablaya teslim ediyor. Dikkat çekmemek için bu yolu seçen ablalarının Türkiye genelinde yüzlerce işyeri açtıkları kaydediliyor.

ÜÇ KATEGORİ…

Ablalar ilçe ablası, bölge ablası ve il ablası diye 3 kategoriye ayrılıyor. İlçenin büyüklüğü bakımından söyleşi grubu meydana getiren abla tek başına bütün ilçeyi yönetim ediyor. Şayet bulunmuş olduğu yer büyük ilçeyse onun emrinde çalışan bölgeci ablalar bulunuyor. Bu kişiler bununla beraber talebe evleri ve kız yurtlarındaki öğrencilerden görevli. İl ablası ise en tepedeki isim. Büyük bölgeci abla ve müessese müdireleri doğrudan ona bağlı. İlçe ablaları da bu il ablasından direktif alıyor.

KATALOG EVLİLİĞİ…

FETÖ yurtlarında yetişen, FETÖ bursu ile okuyan ve teşkilat tarafınca işe sokulan bayan teşkilat üyelerinin, bu yapının dışından birisi ile evlenmeleri mutlaka yasak. Evden yahut yurttan ayrılmak isteyen kız öğrenciler hakkındaki dedikodu çıkarılarak 'fena kız' algısı oluşturup ayrılması engelleniyor. Her bölgeden örgüte bağlı bayanların formları titizlikle dolduruluyor. Evlilik işini il ablası ile evlilik ablası denen bayanlar yürütüyor. Bu kişilerin kocaları da adamların formlarını hazırlayıp kataloglamakla sorumlu. İlçe ilçe, il il hazırlanan kataloglar son olarak il imamına rapor ediliyor ve tasdik alınıyor. Genel anlamda bayanlar ve erkekler meslek gruplarına nazaran tasnif ediliyor. Evlenmeyen bayanların "Ablalara gidelim, güzel bir abi buluruz" söylediği ve ablalara başvurduğu da belirtiliyor.

AİLELERE SIZIYORLAR STRATEJİK EVLİLİK…

Örgütün bürokraside, emniyette, TSK'da, siyasette ve iş dünyasında sızmak istedikleri ailelere stratejik evlilikler yoluyla giriliyor. Bu ailelere damat ve gelinler sokularak o aile tam bir kıskaca alınıyor. Bu iş için hususi yetiştirilmiş güzel bayanlar genel anlamda başat, savcı, polis ve askerlerle evlendirilerek bu kişilerin kendilerine tam bağımlı hale gelmeleri sağlanıyor. Stratejik evlilik yapanların dekolte giymeleri, toplumsal ortamda bulunmaları ise Gülen'den alınan fetva gereğince mübah. Ablaların seçtiği ve adam imamın onayıyla evlenen kişilere "Senin görevin evlilik değil, hizmet" denilerek aslolan sorumluluğu her fırsatta hatırlatılıyor. Evlenmek istemeyenlere ise "Evlenmezsen şakirt olamazsın, bu rolü yerine getireceksin" diye baskı kuruyorlar. Bu zorla evlenmeler nihayetinde bir fazlaca aileyle ilgili sorunlar çıkmış olduğu belirtiliyor. Yetkililer evli çiftlerin üzgün evlilikten ötürü başka evli biriyle ne ilişki yaşadığını, bunun ortaya çıkması niteliğinde da ellerindeki güvenlik elemanları marifetiyle olayın örtbas edilip, bu kişilerin başka yere atama edildiğini anlatım ediyor.

'GİZLİCE BİLGİ TOPLAYIP ABLALARA TESLİM ETTİK'

Gizli saklı şahit Rüzgâr (Öğretmen): Yetişim için FETÖ'nün okulunu tercih ettim. Çalışacağım müddette adam dost edinmemem, makyaj yapmamam istendi. Öğretmenler FETÖ adına meydana getirilen ev sohbetlerine katılıyordu. Öğrencilerim ildeki MİT, TSK ve güvenlik çalışanının çocuklarıydı. Evlerine gittim. Çocuklar ve aileleri hakkındaki her mevzuda informasyon topladım. Ses kayıtlarını aldım. FETÖ'ye yakınlıkları, mal varlıkları, siyasal görüşlerini rapor edip görevli ablaya teslim ettim. MİT, tugay ve Hususi Harekât amirlerini fişleyip okul müdürüne teslim ettim. L.A. (Akademisyen): Amerika'de örgüte bağlı evlerde kaldım. Teşkilat personellerinin çocuklarına ders vermem istendi. Faaliyetin eğitimimi aksatması üstüne durumu ablalara bildirdim. Baskı ve şantaj yapılmaya başlandı. Depresyon tedavisi gördüm.

Şahit E.Y. (FETÖ'cü bir polisin eski eşi): Ailem aracılığıyla 2008'de Ö.A.'yla tanışıp evlendim. Onun yoluyla FETÖ'ye girdim. Ablalık rolü verildi. Eşim, boşanma sürecinde FETÖ desteği ile üzerimde baskı kurdu. Çocuğumun velayetini aldı.

İMAM ABLA YOK

Himmet toplamakla sorumlu olan ablalar, örgütün mühim erkeklerinin eşleriyle evlerde buluşuyorlardı. Kocaları himmet verse bile bayanlar da vermek zorunda. Ablalar, Fetullah Gülen'in yakını yahut akrabası ise onunla birebir görüşebiliyor. Emniyette, üniversitelerde, TSK'da, bürokraside ve hususi sektörde üniteler halinde örgütlenmişler. Işyar ünitesi, sıhhat ünitesi, Ulusal Tahsil ünitesi benzer biçimde. Daha azca dikkat çektikleri için birçok pis iş ablalara havale edilmiş. Ablalar içerisinde imam olmadığı için bağlı bulundukları adam imamlara paraları teslim ediyorlar. Bazı zamanlar de adam ünitesi toplantısına araya perde çekilerek katılıyorlar.(Sabah)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir