FETÖ’den ihbar, PKK’dan infaz!

Sözcü'nün haberine gore; bir gizli saklı tanığın ifadesi, darbe girişiminde bulunan FETÖ üyelerinin ihanetinin sınır tanımadığını ortaya koydu. Gizli saklı şahit olan bir danışma görevlisi, “TSK, MİT ve Güvenlik Teşkilatı'ndaki FETÖ yapılanması, PKK içerisindeki muhbirleri örgüte suç duyurusu etti” dedi. 17-25 Aralık soruşturmalarının peşinden, Güvenlik İstihbarat, Ulusal İstihbarat Teşkilatı ile Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde vazife icra eden FETÖ'cüler, güvenliğin kozmik bilgilerini de yanında götürdü.

GİDERKEN BELGELERİ DE GÖTÜRDÜLER

O bilgilerin içinde PKK içinden informasyon almakta kullanılan “x haber elemanları” diye vasıflandırılan kişilerin sıralaması de vardı. Muhbir detayları, FETÖ üyeleri tarafınca PKK'ya verildi. FETÖ üyeliğinden gözaltına alınan ve Faal Pişmanlık Yasası'ndan yararlanmak isteyen bir gizli saklı şahit, şunları söylemiş oldu:

“2013'ten sonrasında danışma birimlerinden görevden alınan, atama edilen yahut meslekten ihraç edilen teşkilat üyeleri kozmik statüdeki haber elemanlarının bilgilerini, PKK'ya bildirdi. Örgütün de muhbir olarak kullanılan 8-10 kişiyi Kandil'de infaz ettiğini duydum. Listelerin sızdırılmasından sonrasında örgütün Şark ve Güneydoğu başta olmak suretiyle metropol kentlerde düşündüğü bombalı sabotaj ve fedai eylemleri hikayesinde informasyon akışı azaldı. Daha ilkin gelen muhbir detayları yardımıyla önleyici danışma operasyonları ile fazlaca sayıda canlı bomba ve intihar eylemcisi yakalanmıştı.”

FETÖ İMAMI: PKK'LILARI ÖLDÜRMEYİN

Darbe gecesi Ankara'da bombalamaya katılan Kara Havacılık Alayı'nda sorumlu Kobra helikopter pilotu Yarbay İlkay Ateş'in tutuklanmadan önceki itirafları da FETÖ ile PKK arasındaki ‘pis' ittifakı gündeme getirmişti. Ateş, görevli olduğu bölge imamı Nevzat adlı cemiyet abisinin kendisine, “PKK'lılar için bu adamlar dinsiz, diyanetsiz. Öldürülecek biçimde ateş yapmayın, sağlarına, sollarına atın yaralansınlar, ölmesinler” söylediğini anlatmıştı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir