CHP ve MHP’den liste

MHP ve CHP, örgütle ilişkisi olmadığı biçimde FETÖ operasyonlarında tutuklanan yahut görevlerinden uzaklaştırılan adlar üstünde çalışıyor. MHP 300 benlik bir sıralama verdi. CHP’liler de Başbakan’la toplantıda bir sıralama iletti

TBMM’nin bombalandığı darbe girişimi daha sonra başlatılan FETÖ’ye yönelik operasyonlar esnasında mağduriyetlerin yaşanmaması ve “kurunun yanında yaşın da yanmaması” için partiler içinde i·lişki başladı. Bu çerçevede CHP ve MHP’de, son operasyonlarda görevden alınan, açığa alınan yahut tutuklanan isimlerle alakalı emek verme yapılıyor. Kendi tabanlarından adların de FETÖ kapsamına alındığını tespit eden partiler, listeler oluşturuyor. MHP, genel merkeze meydana getirilen mağdur başvurularını isim isim teşkilatlarına ve kendi kaynaklarına sordu, hakikaten Fethullahçı olup olmadıklarını araştırdı. Birkaç kaynaktan birden, “Ülkücüdür” yahut “FETÖ’ye ilgisi yok” bilgisi alınan kişilerle alakalı bir sıralama hazırlandı. Edinilen bilgiye nazaran, ortalama 300 benlik sıralama AK Parti Genel Sekreteri Abdülhamit Gül’e ulaştırıldı. MHP’de çalışmanın devam etmiş olduğu, lüzumlu danışma emek vermesi yapıldıktan sonrasında listenin bin kişiye kadar çıkabileceği bildirildi.

YILDIRIM’A VERDİLER
Öte taraftan birtakım CHP milletvekilleri önceki gün TBMM’de bir araya geldikleri Başbakan Binali Yıldırım’a görevden almalarla alakalı yaşanmış olan mağduriyetler mevzusundaki şikâyetleri iletti. Bu toplantıda CHP’lilerin de görevden alınan birtakım adları Başbakan Yıldırım’a bildirdikleri öğrenildi. Yıldırım’ın “Görevden almalar önlem amaçlı. Tekrar değerlendirilecek. Verdiğiniz isimlere bakılacak” söylediği anlatım edildi.

Kaynak: Habertürk

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir